Як обрати земельну ділянку в Карпатах?

Як обрати земельну ділянку в Карпатах?

Інтерес до придбання землі в горах для себе або задля створення рекреаційних комплексів був завжди, але після початку війни попит на ділянки зріс у кілька разів. Багато хто після переїзду в Карпати закохується в цей край, тому наважується на купівлю та подальше будівництво сімейного гніздечка. Є й ті, хто усвідомив інвестиційну привабливість популярного туристичного регіону, тож активно підшукують землю під забудову. Попри збільшення кількості покупців, варіантів багато, тому потрібно серйозно підійти до вибору, взявши до уваги явні та приховані фактори. В ідеалі, варто заручитися підтримкою професіоналів, які не лише допоможуть зрозуміти, що вам потрібно, а й перевірять юридичну історію, а також подбають про оформлення угоди.

Чому правильний вибір земельної ділянки настільки важливий?

Придбання землі однозначно не може бути спонтанним рішенням, оскільки:

 1. Є великий ризик переплатити. Зараз ринок землі в Україні ще не до кінця сформований, тому суми, які запитують продавці, не завжди адекватні. До того ж на хвилі підвищеного попиту власники необґрунтовано підіймають ціни, особливо це стосується територій поряд із відомими курортами (Буковель, Татарів тощо).
 2. Доведеться зіткнутися з неприємними сюрпризами після покупки. Найчастіші проблеми – відсутність нормального водопостачання (якщо купуєте ділянку з недобудованим будинком), ізоляція в зимовий період, складнощі з організацією будівництва, підтоплення фундаменту під час паводків, погані сусіди.
 3. З документами можуть виникнути складнощі. Вкладаючи значну суму в ділянку, майбутній власник повинен бути впевнений у правочинності продавця укладати угоду та відсутності обтяжень.
 4. Потрібно буде набагато більше зусиль, часу та інвестицій для створення будинку мрії.

Підготовка до купівлі дуже важлива, зокрема для охочих організувати бізнес в Карпатах, тож поспішати з підписанням паперів та внесенням завдатку не слід.

Як обрати ідеальну ділянку для вашої омріяної Карпатської домівки?

Обрати Ділянки в Карпатах біля лісу

Процес пошуку включає:

 1. Складання списку вимог – потрібно врахувати мету купівлі, кількість мешканців, особисті побажання, наявність інших ділянок у Карпатах. Також потрібно вирішити, чи потрібна вам ділянка без будівель, з будинком або з частково збудованим житлом.
 2. Визначення бюджету з урахуванням витрат за оформлення угоди.
 3. Аналіз варіантів. Пріоритетними параметрами відбору є площа, вартість, рельєф, мальовничість видів, відстань до великих міст, якість доріг, можливості підведення інженерних мереж. Також варто звернути увагу на кількість власників та правовстановлюючі документи.
 4. Юридичну перевірку, до якої залучаються фахівці. Самостійно оцінити всі нюанси складно – є ризик пропустити якийсь важливий момент, який у майбутньому може викликати проблеми.
 5. Ведення переговорів із продавцем для узгодження умов купівлі-продажу.

Що варто знати про регіон перед вибором земельної ділянки в Карпатах?

Ось кілька нюансів, які обов’язково слід враховувати майбутнім покупцям землі у горах:

 • ґрунт у різних частинах Карпат відрізняється – присутні дерново-підзолисті, буроземно-підзолисті, клейові, лучно-болотні та болотні ґрунти. Від типу ґрунту залежить, які можна використовувати технології будівництва;
 • у Передкарпатті та Закарпатті територія переважно рівнинна, тому якщо хочете будинок в оточенні лісового масиву, шукайте ділянку у гірських Карпатах;
 • попри розвинену мережу річок, потрібно заздалегідь переконатися у наявності поблизу достатньо повноводного джерела води, а також провести геодезичне дослідження, щоб впевнитися у можливості буріння свердловини;
 • у гірській місцевості специфічний клімат – що більша висота, тим коротше літо, і цей момент потрібно враховувати при плануванні туристичного бізнесу;
 • купити хорошу ділянку у віддаленні від популярних курортів можна за 15-20 тис. доларів.

Останній, але важливий момент – інфраструктура. Багато ділянок розташовані на відстані від доріг та населених пунктів. Це добре для будівництва ретрит-центрів, які створюються повністю автономними, але не завжди підходять звичайним українцям, які мріють жити в горах комфортно та безпечно.

 

 

Хочете отримувати сповіщення про нові ділянки?

Підписуйтесь в наш телеграм!

Підписатись

Єк дужі?

Готові до гарячих
пропозицій

ПЕРЕДЗВОНИТ спеціаліст

Проконсультуємо
та допоможемо підібрати пляц

 • Допоможемо визначитись із вибором виходячи з вашого бюджету
 • Розкажемо, де можна заощадити
 • Розраховуємо відразу ж кошторис